نکات قابل توجه:

 

 1. بخش‌های «روش کار»،«پرسش‌های متداول» و «قوانین و مقررات» را به دقت مطالعه کنید.
 2. اگر به تازگی در بیدپلاس عضو شده‌اید، مزایده‌های برگزار شده(تمام شده) را بررسی کنید تا با فرایند برگزاری مزایده‌ها بیشتر آشنا شوید.
 3. از اتصال به اینترنتی با سرعت و کیفیت مناسب مطمئن شوید.
 4. استفاده از اینترنت سیمکارت،علی الخصوص در هنگام حرکت توصیه نمیشود.
 5. پیش از شرکت در مزایده‌ها، میزان اعتبار خود را بررسی نمایید و در صورت نیاز حساب کاربری خود را شارژ نمایید. عدم توجه به این مورد ممکن است منجر به از دست دادن مزایده‌ی در حال برگزاری شود.
 6. پیش از ارائه پیشنهاد جدید، بودجه مورد نظر خود را در نظر بگیرید و به قیمتی که برای شما تمام می‌شود دقت کنید.
 7. بسیاری از شرکت کنندگان در مزایده‌ها اقدام به ارائه پیشنهاد در 2-3 ثانیه پایانی مزایده می‌کنند، ولی این استراتژی در بسیاری از موارد جوابگو نخواهد بود.
   
  زمان صرف شده از لحظه ی انتخاب کلید 'پیشنهاد جدید' تا ثبت شدن در جدول پیشنهادات، در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد. که این مدت زمان در صورت عدم استفاده از اینترنت با کیفیت می‌تواند با تاخیر بیشتری نیز مواجه باشد.
  لذا به همین دلیل تاکید میشود که کاربران ثبت 'پیشنهاد جدید' را به ثانیه‌های پایانی موکول نکنند، اگرچه که فرآیند برگزاری مزایده تا آخرین ثانیه تعریف شده، ادامه می‌یابد.
 8. بصورت مداوم پیشنهاد جدید بدهید و از رقیبان خود سبقت بگیرید.(لزومی به ثبت پیشنهادهای جدید بصورت متوالی و پشتِ سر هم نیست!)
 9. تلفن همراه خود را سایلنت(بی‌صدا) کنید و مطمئن شوید که در حین شرکت در مزایده کسی مزاحم شما نمی‌شود.
 10. توصیه می‌شود که ساعت سیستم عامل دستگاه(لپتاپ،PC،گوشی،تبلت،...) خود را بصورت دقیق تنظیم کرده و حتی الامکان از حالت 'خودکار' استفاده شود. جهت اطمینان از دقت ساعت دستگاه خود می‌توانید از سایت https://time.is/Tehran استفاده کنید.
   
  نکته: با توجه به اینکه مسئولیت محاسبه زمان و نمایش آن و همچنین فرآیند برگزاری مزایده بر عهده مرورگر مورد استفاده شماست، و مرورگر نیز برای بهترین عملکرد نیاز به میزان رَم مناسب دارد، لذا لازم است که:
  اولا: دستگاه شما از لحاظ حافظه رَم کمبود نداشته باشد.
  ثانیا: هنگام شرکت در مزایده‌ها از استفاده از سایر نرم‌افزارها بصورت همزمان خودداری کنید.
 11. همواره به پیامهایی که در قالب نوتیفیکیشن در گوشه‌ی سمت راستِ بالای صفحه، مشاهده می‌شود توجه داشته باشید.  این پیام‌ها بیانگر وضعیت ارتباط دستگاه شما با سرور سایت است و در صورتیکه ارتباط شما با سرور دچار مشکل شود ضمن اینکه پیام مناسب را دریافت خواهید کرد، لازم است که وضعیت ارتباط دستگاه خود به اینترنت را بررسی نمایید.توجه داشته باشید که قطع شدن این ارتباط به منزله‌ی عدم دریافت آخرین پیشنهادات ارائه شده از سوی کاربران دیگر است که در لحظات پایانی مزایده می‌تواند شما را گمراه کند.
  پس مجددا تاکید می‌شود که از اینترنتی با کیفیت استفاده کنید و به پیام های نمایش داده شده دقت کنید!
 12. از رفرش صفحه و فعالیت های مشابه در حین برگزاری مزایده خودداری فرمایید.
 13. از کلیک‌های متوالی بر روی دکمه 'پیشنهاد جدید' خودداری کنید. به ازای هر بار کلیک بر روی این دکمه از اعتبار شما کاسته و پیشنهاد قیمت جدید ثبت می‌شود. لذا توصیه می‌شود در این مورد با تامل بیشتری رفتار کرده و از اقدامات عجولانه جلوگیری شود.
 14. همانگونه که قبلا هشدار داده شده است، با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در برنامه نویسی بیدپلاس، استفاده از هرگونه نرم افزار تغییر دهنده آیپی نظیر پروکسی و VPN و ...منجر به اختلال در مشاهده سایت برای شما خواهد شد.

امیدواریم که با رعایت موارد گفته شده، مزایده ای بدون اشکال و عادلانه را شاهد باشیم.

بی شک کاربرانی که موارد گفته شده را رعایت می‌کنند، احتمال موفقیت بیشتری را در مزایده ها از آنِ خود می‌کنند.

لازم بذکر است که هرگونه بی تفاوتی نسبت به موارد گفته شده و عدم مطالعه‌ی دقیق موارد بالا علاوه بر اینکه احتمال موفقیت شما را کاهش می‌دهد، هرگونه مسئولیت مرتبط با این موارد را از جانب بیدپلاس سلب می‌نماید!

موفق باشید.